שאלות ותשובות

כל אחד מהם משמש לאופי והיקף אחר של עבודה. ישנם גנרטורים קטנים, בינוניים וגדולים. ישנם גנרטורים שקטים ואחרים מרעישים. ישנם גנרטורים עם הנעה חשמלית ויש המופעלים באמצעות משיכת רצועה מתניעה. בקיצור – יש כל מיני סוגים. מומלץ להתאים לכל אחד אתר הגנרטור המתאים לצרכיו הייחודיים.

הגנרטור הביתי נועד לשרת אתכם כאשר אין לכם, מסיבה כלשהי, חיבור לרשת החשמל, באופן זמני או באופן קבוע. אחד מהיתרונות של גנרטור ביתי היא הנצילות הגבוהה שלו, כמו העובדה שהגנרטור מושתק והוא אינו פריע לשלוות הבית.

הגנרטורים בחברת קינן גנרטורים מותאמים באופן אישי לצרכיכם, לכן, ככל שתחליטו על רכישת גנרטור ביתי, יש לבצע הערכה של הצריכה הביתית שלכם. כמו כן, רצוי לשקול, מטעמי חסכון, התקנת מערכת סולארית מתאימה, שוייה לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה, בשל אופי האקלים בישראל והעובדה שרוב ימות השנה הם חמים. ניתן (ורצוי, כמובן) לעשות שימוש באנרגיית השמש לצורך הפקת החשמל בביתכם.

האם קיימת חובה להחזיק גנרטור בבית משותף ? שאלה זו נשאלת על ידי רבים מהפונים אלינו בעניין הצורך והחובה להתקין.

התשובה היא חיובית. משרד התכנון והבנייה קבע תקנות, לפיהן בנייני רבי קומות (ולעיתים אף בניינים שאינם רבי קומות) מחוייבים על פי החוק להתקין ולחבר למערכת החשמל הכוללת של הבניין גנרטור חשמלי לשעת חירום. בניינים רבי קומות שנבנים בשנים האחרונות אכן מחוייבים לכך, אולם קיימים בניינים רבים אחרים, שעונים על הקריטריון של "בניין רב קומות" ובהם אין גנרטור חשמלי לשעת חירום.

יתרונותיו של גנרטור לשעת חירום ברורים ולכן מומלץ לבדוק את אפשרות התקנת הגנרטור וזאת על מנת להימנע מטענות של אי עמידה בתקני הבטיחות של משרד התכנון והבנייה. בכל מקרה, מומלץ להוועץ בגורם מוסמך (כמו האגודה לתרבות הדיור) כדי לברר את העניין עד תום.

הפסקות חשמל הן לא עניין שבשגרה, אמנם, אבל כשזה קורה, ואתה "באמצע"… זה לא נעים. בייחוד כאשר מדובר בעסק שניזון ממערכות זמן אמת וצריך שהמערכות שלו יעבדו כל הזמן.

לדוגמא: במקרה בו העסק הוא אולם אירועים או מסעדה – מה עושים במקרה של הפסקת חשמל במהלך אירוע? כאן נכנס תפקידו של הגנרטור שמשמש כמקור לאספקת חשמל חליפי לחברת החשמל.

ניתן כמובן לתת דוגמאות אינספור למקרים בהם הפסקת חשמל יזומה או מקרית עלולה לפגוע בשגרת החיים ולגרום לנזקים (חדרי מיון, תאורת רחוב, תאורת כביש וכד') אך נראה לנו שהחשיבות של הגנרטור כמקור חליפי לאספקת חשמל – ברורה דייה!

ממיר המתח הוא מכשיר שנועד לשנות את המתח שמגיע אליו ממקור חיצוני ולהוציא מתח אחר, בהתאם לדרישות המכשיר אליו הוא מתחבר. היישום של ממירי מתח הוא רחב היקף. דוגמא שניתן לתת, אותה אתם לבטח מכירים – "שנאי מתח" – ה"שנאי" שאתם מכירים מתחבר לשקע החשמל בקיר, אשר מספק מחברת החשמל מתח חליפין (סינוס) של 220 וולט ומוציא מתוך השנאי מתח ישר (DC). השנאים השונים נבדלים ביניהם במתחים שהם מוציאים ובזרמים שהם מוציאים. לכן, גם שנאי הוא סוג של ממיר מתח.

ממירי המתח שלנו נבדלים ביניהם בסוג המתח (חליפין או ישר) שהם מוציאים, בזרם שהם מוציאים ובמקורות מהם מתקבלים המתחים. כלומר, ממיר המתח עשוי לקבל מקור מתח שהוא גנרטור (ולא שקע של חברת החשמל – 220 וולט).

AVR הוא שנועד לייצב את המתח היוצא של הגנרטור (מתאים להפעלת מכשירים רגישים כגון : מערכות שמע, מקררים, מזגנים).A – automatic V – voltage R – regullator

סינוס טהור הינו מכשיר מיוצב מאוד המתאים להפעלת ציוד רגיש מאוד ,או להפעלה מסיבית בלעבודה קבוע, מוצרים ריגישים, מכונות רפואיות,ציוד אלקטרוני רגיש,מדחסים,מזגנים,משאבות,הגברה, דמוי סינוס ,הינו ממיר נפוץ יותר המתאים להפעלת מכשירים חשמל נפוצים.

ישנם כמה סוגי טעינות ,(טעינה תלת שלבית, רציפה) מטען אלקטרוני מטעין את המצבר ע"פ שלבים מדורג ומבוקר, המתאים את הטעינה לפי הצורך בלבד ,באופן אוטומטי לחלוטין ,לעומת זאת מטען רגיל (לא אלקטרוני)מטעין בצורה לא מבוקרת מאביס על המצבר בטעינה קבועה (ללא הפסקה) גורם לנזק עצום למצבר בכך שמייבש את החומצה, ומקצר את אורך חיי המצבר לעומת מטען אלקטרוני שלרוב מצוי יחד עם פונקציה של מרענן מצברים, זאת פונקציה הנותנת פולסים חשמלים וגורמת לתופעת אריכות ימים בכך שפולסים מפוררים את המליחות הפנימית מהלוחות הפנימיים (ניקוי),בדיוק כמו שקורוזיה נמצאת על הקטבים, אותו דבר קורה על הלחות הפנימיים עקב תחזוקה לקויה או טעינה לא מבוקרת גם ע"י האלטרנטור של הרכב או בלאי,טמפרטורה

ראשית עלי לדעת מהו גודל המצבר A (באמפרים) לבדוק עם המוכר ולהתאים את גודל הבוסטר בהספק יחד עם תועלתו למצבר עם A ישנן בוסטרים המתאימים ל-12V (רכב פרטי)ויש המתאימים ל- 24V, טרקטורים) ויש בוסטרים שיש גם24V וגם 12V, לרוב בוסטרים הינם מוצרים לא אמינים ובאורך חיים, מטבעם לכן דאגו תמיד לא להתפתות למוצר זול.